Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Morbid Japan 2

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Morbid Japan 2 Empty Morbid Japan 2 Pet 17 Jun 2011, 23:03

Kid Morbid

Kid Morbid
Samurai
Samurai

Aum Shinrikyo, poznati i kao Aleph, je japanska religiozna grupa koju je osnovao Shoko Asahara. Grupa je postala poznata širom svijeta 1995. Kada je nekoliko njenih pripadnika izvelo napad sarinom u Tokijskoj podzemnoj.

Ime "Aum Shinrikyo" (Japanski: オウム真理教 Ōmu Shinrikyō), ponekad pisano i Aum Shinrikiyo," ima porijeklo od Hindu sloga Aum (koji predstavlja svemir) iza kojeg se nalaze tri kanji simbola: shin ("istina," "stvarnost," "Budistička sekta"), ri ("razlog," "pravda," "istina"), i kyō ("učenje," "vjera," "doktrina"). Godine 2000. organizacija je promijenila ime u "Aleph" (prvo slovo Hebrejskog alfabeta), kao i svoj logo.

1995 grupa je imala 9,000 pristalica u Japanu, i oko njih 40,000 širom svijeta. Broj pristalica u 2004 za organizaciju Aum Shinrikyo/Aleph se procijenjuje na 1,500 do 2,000 ljudi.


Shoko Asahara - bivši vođa osuđen je na smrtnu kaznu (zbog napada na Tokijski metro)i očekuje izvršenje kazne.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ako imate još kakvih info. o drugim sektama ovo je prava tema da ih podjelite sa nama xD

2Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 04:38

MoonGirl*

MoonGirl*
Ninja
Ninja

OK, nisam sigurna radi li se o Japanu, ali sećam se da je jedna sekta takođe izvršila napad na... metro, ili neki objekat pun ljudi, i da ih je tom rpilikom dosta njih nastradalo. ALi to se dešavaloo nekih 80-thi godina.. Shocked

3Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 05:21

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Japanska svest se dosta promenila posle ovog napada.XP

Čujem da ima jako zanimljivih referenca na događaj u animeu Mawaru-Penguindrum, čak se usuđujem i da ga preporučim iako ga još nisam pogledala.

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

4Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 05:23

MoonGirl*

MoonGirl*
Ninja
Ninja

Šta tražiš ti u ovoj temi, nisi +18 ? Haha

A o kojoj se to muzici radi, tj koja je muzika terala decu na masovno samoubistvo u Japanu ?

5Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 05:30

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

MoonGirl* ::Šta tražiš ti u ovoj temi, nisi +18 ? Haha

A o kojoj se to muzici radi, tj koja je muzika terala decu na masovno samoubistvo u Japanu ?

Beži bre tamo, to je čisto radi reda.

Inače, to što pričaš je urbana legenda, pominje se u [You must be registered and logged in to see this link.], a pesma je u stvari ova:

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

6Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 05:35

Lady_Sonozaki

Lady_Sonozaki
Shogun
Shogun

Moj brat je to nasao....ovaj, nije se ubio ziv je Very Happy Ima i legenda i o Lavander Song iz Pokemon igrice koja tera decu na samoubistvo. XD

7Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 05:37

MoonGirl*

MoonGirl*
Ninja
Ninja

E, pa slušala sam već ovo, znam, i dok sam slušala, samo čekam da me posete neki crvi u glai međutim ništa Haha

8Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 05:56

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Lady_Sonozaki ::Moj brat je to nasao....ovaj, nije se ubio ziv je Very Happy Ima i legenda i o Lavander Song iz Pokemon igrice koja tera decu na samoubistvo. XD

A, da, čula sam i za to, sa 9gaga.XD

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

9Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 05:59

Lady_Sonozaki

Lady_Sonozaki
Shogun
Shogun

Jos jedan 9gager! Fakjeaa!! xD Ima i na Creppy Pasti, ako znas taj sajt :3

10Morbid Japan 2 Empty Re: Morbid Japan 2 Uto 31 Jul 2012, 06:10

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

Sad znam, but don't spam! *feels like Killer Bee*

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu