Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Mext stipendija

3 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Mext stipendija Empty Mext stipendija Pet 16 Avg 2013, 03:03

Srkl

Srkl
Nihon-Jin
Nihon-Jin

Oiiii minasan~Dancing in the deser 
Da li je iko na ovom forumu zainteresovan za studiranje u Japanu ili planira da aplicira da dobije stipendiju? Citala sam na raznim sajtovima i forumima o ovoj stipendiji ali ipak je najlakse shvatiti proceduru ako je vec neko pokusao ili pokusava da dobije stipendiju~
dancing

2Mext stipendija Empty Re: Mext stipendija Pet 30 Avg 2013, 08:49

Facyber

Facyber
Ninja
Ninja

Tek sad vidim ovo i nadam se da ćeš i ti videti u skorije vreme odgovor. Mene je interesovalo to, i video sam da su išli neki ljudi i da su zadovoljni, čak je ove godine čini mi se prvi put bio skup na filološkom fakultetu tih ljudi koji su studirali i bilo kao predavanje, pričali su o utiscima i slično. Kapiram da nije toliko teško otići, naravno engleski ti treba i pare da odeš, ostalo ti je sve plaćeno, međutim ja sam odustao jer ne verujem da bih mogao da se naviknem na njihove uslove, i način rana jer je sigurno drugačiji mada to je od osobe do osobe.

A postoje i neke stipendije za projekte svake godine troje njima odobravaju, u zavisnosti o kakvom projketu se radi, koji oni izaberu, oko 2000 evra je nagrada/stipendija, pod uslovom da se u datom roku to završi. Nadam se da sam bio od pomoći.

3Mext stipendija Empty Re: Mext stipendija Uto 03 Sep 2013, 01:47

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

Kako bi naši stari rekli............deco manite se ćorava posla lol! 

http://otaku-rs.blogspot.com/

4Mext stipendija Empty Re: Mext stipendija Uto 03 Sep 2013, 01:53

Facyber

Facyber
Ninja
Ninja

Pa ne mora da znači, zavisi od osobe do osobe i 2000 evra u odnosu na budućnost nije ništa, ne kažem da je to malo para, ali opet gledano, školovanje daleko bolje, jače diplome, siguran posao, a imaš svašta da biraš. Smile

5Mext stipendija Empty Re: Mext stipendija Uto 03 Sep 2013, 01:59

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

Pa svi koji su otišli su se na kraju i vratili zar ne xD Msm nemam ja ništa protiv toga, ali video sam ja dosta sličnih postova na ovom i drugim forumima gde ljudi žele da urade nešto u svom životu vezano za Japan......najviše vezano za studiranje u Japanu/japanskog jezika, ali do sada nisam video da je to neko ustvari i uradio.....sve je to ostalo samo na rečima, zato moj pesimizam dolazi do izražaja Razz 

http://otaku-rs.blogspot.com/

6Mext stipendija Empty Re: Mext stipendija Uto 03 Sep 2013, 02:03

Facyber

Facyber
Ninja
Ninja

Vratili se na predavanje o tome, o utiscima i slično to ti je glavno, neće ti oni platiti još tamo stan, hranu i sve to nakon školovanja, ali to opet zavisi od toga šta studiraš. Recimo sin prijatelja moga oca je završio japanski, i otišao tamo radio godinu dana i vratio se kao nije mu se svidelo, ne j**u te 1% ako nisi Japanac ovo ono, mada tu mi je sumnjivo nešto. Smile

7Mext stipendija Empty Re: Mext stipendija Uto 03 Sep 2013, 08:49

Kage

Kage
Kami-sama
Kami-sama

Pa naravno da ti niko neće ne samo u Japanu već bilo gde u svetu platiti stan, hranu i sve ostale troškove nakon školovanja, nisam ni rekao ništa slično tome osim ako nisi neki genije pa te posle završenog fakulteta regrutuje neka kompanija, ali male su šanse za to xD  

Što se tiče sina prijatelja tvoga oca xD meni njegov slučaj nije uopšte sumnjiv. Msm svi znamo da Japanci nikada nisu bili nešto preterano oduševljeni strancima koji žive/rade u Japanu....zbog čega ne znam, možda ti znaš više o tome jer proučavaš istoriju Japana pa možda znaš uzroke tog nepoverenja Japanaca prema strancima koje se očigledno održalo i zadržalo tokom vekova. Mislim da sam negde pročitao, a vezano je za Japan, nisam baš siguran u istinost informacija....ne verujte mi na reč, moguće je da sam pomešao sa nečim drugim xD Nemoguće je postati državljanin Japana ako ste stranac, čak i ako oženite/se udate za državljanina Japana vi ne dobijate državljanstvo Japana već neku vrstu boravišne vize, ali ukoliko se razvedete gubite istu, što znači da državljanstvo Japana imaju samo oni koji su prirodni 100% Japanci.....naravno i oni od 50% xD Ako je ovo istina, onda nema se šta više reći, sve je jasno. Nije baš onako kako se prikazuje u raznim anime serijama kada dođe neko sa strane ( iz neke strane države ) postaje pravi hit u svom okruženju i svi hoće da se druže sa njim xDD Izgleda da je teško biti stranac u Japanu, mada teško je to biti bilo gde u svetu....kod kuće je najbolje Smile 

http://otaku-rs.blogspot.com/

8Mext stipendija Empty Re: Mext stipendija Uto 03 Sep 2013, 13:34

Facyber

Facyber
Ninja
Ninja

Meni je prvo želja da odem tamo na 2 nedelje recimo, da vidim kako je a što se života tiče da to vidim bi mi trebalo više vremena očigledno mada ko zna, ovde kako je, jad i beda...

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu