Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Japanski premijer podneo ostavku

5 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Japanski premijer podneo ostavku Empty Japanski premijer podneo ostavku Ned 28 Avg 2011, 01:07

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

Japanski premijer podneo ostavku


Izvor: Beta

Tokio -- Japanski premijer Naoto Kan, pritisnut kritikama da nije dobro rukovodio situacijom posle zemljotresa i cunamija u martu, objavio je da podnosi ostavku.

U govoru koji je emitovala državna televizija, Kan je rekao da podnosi ostavku na mesto šefa vladajuće Demokratske partije Japana, čime se okončava i njegov mandat predsednika vlade, koji je trajao 15 meseci.

Ta njegova odluka je bila očekivana, jer je Kan u junu obećao da će podneti ostavku kada parlament usvoji zakon o finansiranju budžeta i zakon o energetici koji poziva na manje oslanjanje na nuklearnu energiju, što se desilo ranije danas.

Pitanje zakona o energetici je naročito postalo goruće u Japanu posle nuklearne katastrofe u centrali Fukušima, koja je pretrpela veliku štetu nakon zemljotresa i cunamija u martu.

Japanski stručnjaci i dalje se bore da saniraju situaciju i visoke nivoe radijacije u okolini centrale, a u tome su ih omeli brojni potresi koji potresaju poslednjih meseci severoistočni deo Japana.

Osvrnuvši se na godinu i tri meseca na čelu vlade, Kan je rekao da je učinio sve što je mogao u suočavanju sa teškoćama, uključujući i zemljotres i cunami, ali i veliki izborni poraz demokrata u gornjem domu parlamenta u julu 2010, posle čega je skupština ostala u ćorsokaku.

"Imajući u vidu teške okolnosti, osećam se kao da sam sve učinio što sam morao da učinim. Sada bih voleo da vidim da izaberete nekog uglednog za novog premijera", rekao je Kan.

Demokrate će u ponedeljak glasati za novog lidera, koji će najverovatnije postati i novi premijer Japana, šesti od 2006.

Za Kanovog naslednika najviše šansi ima bivši ministar spoljnih poslova Seiđi Maehara. Kao mogući kandidati pominju se i ministar finansija Jošihiko Noda i ministar trgovine Banri Kajeda.

Novog japanskog premijera očekuju teški zadaci: izgradnja zemlje posle trostruke katastrofe, jačanje jena koje ugrožava izvoz na kome i počiva ekonomija zemlje i utiranje puta novoj energetskoj politici koja će se manje oslanjati na nuklearnu energiju.

Kanov naslednik bi takođe trebalo da povrati pouzdanje u japansko savezništvo sa SAD.

Tokio je nedavno zbog političke neizvesnosti otkazao Kanovu posetu SAD najavljenu za početak septembra, gde je on trebalo da razgovara sa američkim predsednikom Barakom Obamom.

2Japanski premijer podneo ostavku Empty Re: Japanski premijer podneo ostavku Ned 28 Avg 2011, 02:23

TanukiSubs

TanukiSubs
Ninja
Ninja

Kad bi svi političari svijeta bili kao Japanci...

http://tanukisubs.crotaku.net

3Japanski premijer podneo ostavku Empty Re: Japanski premijer podneo ostavku Ned 28 Avg 2011, 02:54

Zomboid

Zomboid
PsYcho TeDdy
PsYcho TeDdy

To sam i ja pomislila Sigh

4Japanski premijer podneo ostavku Empty Re: Japanski premijer podneo ostavku Ned 28 Avg 2011, 04:50

Evil Mastermind

Evil Mastermind
Administrator
Administrator

TanukiSubs ::Kad bi svi političari svijeta bili kao Japanci...

+

True, true.

@OT:
Bas je mica. :/

http://www.japanmaniaserbia.com

5Japanski premijer podneo ostavku Empty Re: Japanski premijer podneo ostavku Sre 31 Avg 2011, 01:29

~Death Ripper~

~Death Ripper~
Administrator
Administrator

TanukiSubs ::Kad bi svi političari svijeta bili kao Japanci...

E, sve si rekao.

https://japanmaniaserbia.serbianforum.info

6Japanski premijer podneo ostavku Empty Re: Japanski premijer podneo ostavku Sre 31 Avg 2011, 04:11

Natsuko Sachiko

Natsuko Sachiko
V.I.P.
V.I.P.

+ i od mene

Nadajmo se da će sa novim premijerom sve krenuti na bolje i da će sve biti normalno. Nek to bude novi početak .

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu