Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Koji anime trenutno gledate?

+36
Twisted Fate
UbicaMekogSrca
Japi
Lady_Sonozaki
synhro
Aura-san
Raki
SamuraiSx
Lizzy
ImmortalSilence
ZetaZaku
Miki-Liki
Gamaran
sajber
japanese girl^^
Amaya
MASKED AVENGER
TanukiSubs
♦Black♦Betty♦
Zomboid
Kawaii Lulu-kun
llili
Countless Error
Natsuko Sachiko
Kid Morbid
Music Mastermind
Kage
La fin du début
Heiwajima_Mayu
AnchyAbyss
Shinamori
AlanViBritannia
BlutEngel
~Death Ripper~
Evil Mastermind
Nyarlko
40 posters

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Ići dole  Poruka [Strana 12 od 12]

291Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Ned 03 Mar 2013, 07:04

ZetaZaku

ZetaZaku
Daimyo
Daimyo

Odgledao Gunbuster. Odlicna OVA sa odlicnim crtezom, animacijom i akcijom. Steta sto likovi i prica nisu bog zna sta, ali je OVA bila dobra, narocito peta epizoda i Fly High x SUPAH INAZUMA KICK x UAAAAAAAAH! 7/10

Trenutno se L-Gaim i Tetsujin 28 (1963) gledaju. Posto kod Tetsujin 28 fajlovi sadrze po pet epizoda, uglavnom odgledam po jedan fajl na svaka dva dana, dok se L-Gaim redovno gleda po 2-3ep dnevno.

http://dreamlessdorm.wordpress.com/

292Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Ned 03 Mar 2013, 07:32

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

^ Nije loš Top wo Nerae. Sviđa mi se što su realističn(ije)o da predstave space-travel..kako nije samo sipaj Miško i vozi. Takođe mi je kul koncep u kojem smo virusi univerzuma.

End, legendarna scena:
Spojler:

293Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Uto 05 Mar 2013, 10:25

Evil Mastermind

Evil Mastermind
Administrator
Administrator

Evil Mastermind ::Hmmm, počela sam da gledam Magi. xD


+
Sakurasou no Pet na Kanojo.

http://www.japanmaniaserbia.com

294Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Pon 11 Mar 2013, 06:50

BlutEngel

BlutEngel
Kami-sama
Kami-sama

Odgledao skoro FMA Brotherhood. Nastavio sam sa gledanjem Fairy Tail, a zapoceo D.Gray-man.

295Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Sre 13 Mar 2013, 12:48

synhro

synhro
Daimyo
Daimyo

Odgledah Kokoro Connect.

Nisam imao pravu ideju čime da razredim maratoniranje Yawara-e, pa sam ovo uzeo na random sa ptw liste. Tako da definitivno nisam bio spreman za (verovatno) najbolju SoL dramu protekle godine.

Ako bi samo pogledali kratak opis na nekom sajtu, opet škola i opet neki klub u istoj, sa pravom bi vam se probudile (i meni su) razne predrasude. Na sreću, ovo je pravi primer kako ne treba suditi o knjizi na osnovu korica i kako seting uopšte nije bitan, ako zaista imaš šta da poručiš..a ovi autori su itekako imali.

Članovi Kluba Istraživača Kulture su iznenadno upleteni u razne fenomene, počev od promene ličnosti, pa sve do variranja godišta. Eeend..that's basically it, što se tiče plot-a. Ova animica nema linearnu priču u punom smislu te reči, ne postoji ikakvav krajnji cilj ili ultimativni zadatak, što je u velikoj meri i dozvolilo da ispadne ovako dobro. Ostavlja svaku uncu prostora bitnim stvarima: razvoju likova i drami karaktera, u čemu i leži njena prava snaga. Studija o tome šta osobu zaista čini individuom. Moram se potruditi da raspršim sve eventualne predrasude, jer ovaj crtani to zaslužuje. Iako ima generičan seting i oproban dizajn likova, ovde nećete naći imalo klišea, moe-manije ili fanservisa. Naravno, goes without saying, crtež i animacija su picikato (a.k.a. prste da poližeš).

296Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Sub 16 Mar 2013, 02:43

ZetaZaku

ZetaZaku
Daimyo
Daimyo

Odgledao L-Gaim. Pocetak je malo dosadan bio ali se iz epizode u epizodu popravljao i postao je super od pojave Poseidal. Kasnije je tako drzao taj kvalitet do poslednjih 10 epizoda koje su bile fenomenalne, pogotovu poslednje pet sa napadom na Sveto. Twist na kraju je bio bas neocekivan i dobro uradjen. Likovi su bili zanimljivi i brzo sam se vezao za njih, pa je epizoda odmah bila smor ako se barem jedan nije pojavljivao. 8/10

Sada se gledaju SDF Macross (kod 13. epizode) i Cyborg 009 2001 (kod 18. epizode). Ponekad se pogleda i Tetsujin 28th, ali ponekad XD

http://dreamlessdorm.wordpress.com/

297Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Sub 23 Mar 2013, 00:05

sajber

sajber
V.I.P.
V.I.P.

U kratko,


odgledao nekoliko filmova.

Kara no Kyoukai prvi i drugi dio. Još samo 5 xD. Super su filmovi, mda, mislim da će biti sve bolje i bolje. Zjebao sam što nisam gledao prvo drugi dio pa onda tek možda prvi. Trebam naći na internetu kojim redosljedom idu.

Tsumiki no Ie - Vrlo zanimljiv film i na trenutak nije dosadan, a kroz cijeli film se ne progovori niti jedna riječ. To je pravi Anime za prevodioce. Trebaju prevest 0 redova, haha. Kako bi film još bio posebniji, on je neobičnog crteža. Pogledajte cover sliku i vidjet će te na što mislim. Crtež je baš u tome stilu. Iako je film bez govora, kao što sam rekao, ni na trenutak nije dosadan, čak naprotiv, vrlo je zanimljiv i poželiš gledati još. Preporuka svima koji traže novo iskustvo u Anime svijetu. Film traje 12 minuta, pa i ako vam se ne svidi, nećete puno toga izgubiti.

One Off - Stvarno super naslov u kojem se baš opustiš i nauživaš. U početku je na nekim djelovima bilo dosadno, ali kad se je počelo nešto događati, bilo je super. Prošlo je sat vremena, a ja se još uvijek pitam gdje. Stvarno sam uživao gledajući ovo. Preporuka svima. 8/10.

Nasu: Andalusia no Natsu - film o biciklizmu na 40 stupnjeva Very Happy Bio je super, a pogledati ću i OVA-u koja traje duže od filma xD. Tko voli biciklizam i sunčano vrijeme, neka pogleda. Dizajn likova je malo čudan ili star? Hm, kako god, atmosfera je super jer je nebo plavo plavcato a sunce blješti dok se rulja trka na asfaltu koji ima preko 50 stupnjeva Very Happy

Mizu no Kotoba - kratki special od 9 minuta koji podsječa na Eve no Jikan jer izgledaju praktički isto, i studio je isti. Više od Jikana, podječa na Bakemonogatari. Gosti u kafiću pričaju jedni sa drugima. Svaki par je ispričao svoju priču u tih 9 minuta. Rekao sam da podsječa na bakemonogatari zato što likovi pričaju vrlo brzo, a scene se isto tako brzo mjenjaju. Meni se ovo mini dijelo i više nego svidjelo, zato preporuka svima koji OPET žele nešto novo i neobično.

Hotarubi no Mori e - Vrlo lijepi kratki film sa ugodnom atmosferom. Iako ne volim ovakve naslove, ovaj mi se posebno svidio. Film počinje u budučnosti, gdje se Hotaru prisječa svakog ljeta kojeg je provela s Ginom. Prva pomisao je bila da će film prikazivati tinejđera, ali kako se ona samo prisječa starih dana, zapravo gledamo djevojčicu kako odrasta. Preporuka svima koji se žele odmoriti od akcijskih naslova i uživati u prirodi i dobroj atmosferi. Film traje 45 minuta, tako da i ako vam se ne svidi (u što sumnjam), nećete ništa propustiti.

Eve no Jikan - Prvo bi pomislio kako je dosadan jer se večina toga događa u kafiću i samo pričaju, ali je atmosfera neopisivo dobra. Naravno, i razgovori su ugodni i zanimljivi. Mogao bi u takvom kafiću provodit cijele dane pričajući sa ljudima. Glavni lik ma malo živcira zato što ima glupu facu, haha, i zato što je đubre kad se radi o odnosima ljudi i robota, odnosno androida. Cijele dane je provodio u "Eve", a i dalje se ljutio kad bi njegov android tamo zalazio.

Eiji - je OVA koja ima potencijal da bude nešto, ali fali joj epizoda. Kraj završava kad Eiji dobije interest za boks. Zar nebi trebali vidjeti natavak? Uopće ne kužim cilj ovog projekta. Da sam znao kakva je OVA, nebih nikad gledao, iako sama nije loša, ali bez ikakvog cilja, nema smisla gledati.

Loups=Garous - film koji je vjerojatno bolji nego što mislim. Jednostavno mi nije sjeo jer je na više trenutaka dosadan, a dizajn likova je odvratan. Ne sječam se kad sam gledao tako odvratne likove, a kako su večina likova ženski, stvar je još gora. Kraj je čak bio malo zanimljiv, što je utjecalo na moju ocjenu. Crtež dosta podsječa na Denpa teki na Kanojo, barem u nekim trenucima. Osim toga, sve ostalo mi se nije svidjelo, haha.

Osim filmova,

Fireball - Anime od 13 epizoda koje traju svega 3 minut. Nije mi se svidio anime. Nije bilo ničega smješnog, jedino sam zjevnuo par puta, ali to je bilo radi dosade. Ne znam što je sa tim razgovorima... Da me netko pita da mu prepričam jednu epizodu, nebih znao. Malo mi je glupo reći da sam pogledao taj anime jer nemam takav osječaj. Nešto kao kad slušaš profesora u školi, ali ga ne doživljavaš. Slučajno sam pogledao jednu epizodu druge sezone, ali nemam namjere nastavit. 1/10

Yama no susume - Isto kratki anime od 3 minute, vrlo simpatičan i opuštajuć.


I tako još svega po malo. Kuda bi stigao kad bi sve nabrajao xD

298Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Sub 23 Mar 2013, 03:57

ZetaZaku

ZetaZaku
Daimyo
Daimyo

Zavrsio:

SDF Macross - Lolcrtez. Menjao se dizajn iz epizode u epizodu, ali kad je lepo izgleda, prelep je bio. Steta sto je to retkost bila. Kontrast je bas uocljiv. Jako blesav anime i znao je u svakoj epizodi da me nasmeje. Najbolje dve scene su mi bile: kad VF zapali cigaru Zentradiju i naravno kad Milia dobaci bebu Misi. Uglavnom zabavan anime i uzivao sam od pocetka do kraja. Must see. 8/10

Macross Do You Remember Love - Gledao ga prvi put pre dve godine pre serije i nije mi se svideo. Sada posle serije je odlicno legao i mnogo mi je bolji od serije. Likovi koji su imali razvoj, imali su barem dobar. Crtez je naravno nesto najbolje sto je anime industrija videla, i steta sto danas ni visoko budzetni projekti ne mogu prici tom kvalitetu, a kamoli neki jeftini projekti poput Berserk filmova. Smesna mi je bila cena u kojoj jedan lik pogine. Lik zajebavao Hikarua i dok se smejao, neprijatelj ga pogodio i ubio haha. 9/10

Trenutno se gledaju:

Shin Hokuto no Ken - Odgledao prvu epizodu i nije mi bas nesto. Ipak je Hokuto no Ken generican violence naslov bez odlicnih likova i price. Ovo je istog kvaliteta kao i epilog mange, koji mi se nije svideo haha.

Macross Zero - Zasto je Roy beo? Zasto je odnos izmedju njega i Sare ozbiljan, kad je u tom trenutku sa Klaudijom u vezi? Zasto je Shin tako los lik? Odgledao dve epizode, ali ne deluje kao da ce se mnogo popraviti haha.

Galaxy Railway 999 - Odgledao cetiri epizode i za sad je odlican naslov. Dobar deo verovatno tek treba da pocne, tako da jedva cekam da stignem dotle. Mnogo su lepo predstavili taj univerzum u seriji. Mozda usput krenem i Harlock posto se i on pojavljuje u nekim epizodama koliko sam cuo.

http://dreamlessdorm.wordpress.com/

299Koji anime trenutno gledate? - Page 13 Empty Re: Koji anime trenutno gledate? Uto 17 Feb 2015, 10:00

BlutEngel

BlutEngel
Kami-sama
Kami-sama

Your lie in April, Hyou-ka: You Can't Escape, Aldnoah Zero 2015, Tokyo Ghoul √A.

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 12 od 12]

Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu